| Type | Flood And Rivers Level Sensor |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM |
| Measurement Range | 0-1M...500M H2O For Water |
| Accurancy | 0.5%FS;0.2%FS;0.1%FS |
| Output Signal | 4-20mA,0-5V,0-10V, Analog Output Signal (optional) |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM |
| Measurement Range | 1~200m H2O |
| Accurancy | 0.5% F.S |
| Output Signal | 4~20mA 0~5Vdc 1~5Vdc 0~10Vdc |
| Pressure Type | Gauge (G), Absolute (A) |
|---|---|
| Electronic Wire | 2 Wires/3 Wires |
| Output Signal | Digital RS485 RS232 Or 4-20mA(2 Wires),0-5V(3Wires) |
| Power Supply | 12-30VDC/24VDC/10-30VDC/5VDC/3.6V |
| Accuracy | 0.25%FS |
| Type | Flood And Rivers Level Sensor |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM |
| Measurement Range | 0-0.1 Bar...50 Bar ,0-1...500m H2O |
| Accurancy | ≤ ±0.5%F.S ≤ ±0.25%F.S ≤ ±0.1%F.S |
| Output Signal | 4-20mA,0-5V,0-10V, Analog Output Signal (optional) |
| Product Name | Ultrasonic Sensor Waterproof |
|---|---|
| Measuring Range | 5-20m |
| Output Signal | 4~20mA, 0-5V,RS485 |
| Power Supply | 12-30VDC/24VDC/10-30VDC/220VAC |
| Accuracy | 0.5%FS |