| Product Name | Wultrasonic Water Tank Level Meter |
|---|---|
| Max Level Range | 70 Meters |
| Application | Acid ,oil ,diesel ,water Liquid Or Solid Level Measurment |
| Power Supply | 24VDC Or 220VAC, 12VDC Power Supply Can Be Customized |
| Output | Analog Sensor, 4-20mA Or RS485,or Need To Relay Output |
| Pressure Range | 0 ~ 100MPA Optional |
|---|---|
| Configuration Method | Local USB / Remote Configuration |
| Working Power | 3.6V,19Ah (Can Be Replaced By Yourself) |
| Battery Life | 5 Years (send Data Every Hour) |
| Display | 2.4 Inch Large Size LCD Screen |
| Customized Support | OEM, ODM |
|---|---|
| Pressure Range | -1 Bar-0-1 Bar; 0-0.1Bar...1000 Bar / 0-2 Psi...15000 Psi Option |
| Medium Compatible | Compatible With 316L Stainless Steel |
| Output | IIC |
| Workingtemp | -30℃~85℃ |
| Grade | Industrial |
|---|---|
| Warranty | 12 Month |
| Customized Support | OEM, ODM |
| Level Range | 5M, 10M, 15M, 20M Water, Fuel Level Sensor |
| Analog Output | 4-20ma; RS485; 0~5 V; 0~10 V |
| Customized Support | OEM, ODM |
|---|---|
| Pressure Range | -1 Bar-0-1 Bar; 0-0.1Bar...1000 Bar / 0-2 Psi...15000 Psi Option |
| Medium Compatible | Compatible With 316L Stainless Steel |
| Output | IIC |
| Workingtemp | -30℃~85℃ |
| Customized Support | OEM, ODM |
|---|---|
| Pressure Range | -1 Bar-0-1 Bar; 0-0.1Bar...1000 Bar / 0-2 Psi...15000 Psi Option |
| Medium Compatible | Compatible With 316L Stainless Steel |
| Output | IIC |
| Workingtemp | -30℃~85℃ |
| Customized Support | OEM, ODM |
|---|---|
| Pressure Range | -1 Bar-0-1 Bar; 0-0.1Bar...1000 Bar / 0-2 Psi...15000 Psi Option |
| Medium Compatible | Compatible With 316L Stainless Steel |
| Output | IIC |
| Workingtemp | -30℃~85℃ |
| Customized Support | OEM, ODM |
|---|---|
| Pressure Range | -1 Bar-0-1 Bar; 0-0.1Bar...1000 Bar / 0-2 Psi...15000 Psi Option |
| Medium Compatible | Compatible With 316L Stainless Steel |
| Output | IIC |
| Workingtemp | -30℃~85℃ |
| Customized Support | OEM, ODM |
|---|---|
| Pressure Range | -1 Bar-0-1 Bar; 0-0.1Bar...1000 Bar / 0-2 Psi...15000 Psi Option |
| Medium Compatible | Compatible With 316L Stainless Steel |
| Output | IIC |
| Workingtemp | -30℃~85℃ |
| Grade | Industrial |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM |
| Electronic Wire | 2 Wires 3 Wires |
| Power Supply | 12 ~ 30VDC, Typical Value: 24VDC |
| Working Temp | -25℃~85℃ |