| Warranty | 18 Months |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM |
| Measurement Range | 0~1 M ...200 M H2O Optional |
| Accurancy | 0.15%F.S,0.25%F.S, 0.5%F.S Optional |
| Output Signal | 4~20mA,0~5V/0.5~4.5V;RS485 ,RS232,Hart |
| Grade | Industrial |
|---|---|
| Warranty | 12 Months |
| Customized Support | OEM, ODM |
| Measurement Accuracy | ±1mm |
| Measuring Medium | Cement |
| Warranty | 18 Months |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM |
| Measurement Range | 0~1 M ...200 M H2O Optional |
| Accurancy | 0.15%F.S,0.25%F.S, 0.5%F.S Optional |
| Output Signal | 4~20mA,0~5V/0.5~4.5V;RS485 ,RS232,Hart |
| Pressure Range | 0-1bar...40bar |
|---|---|
| Application | Foods Liquid,Juice, Milk ,Sanitary Liquid Industry |
| Output | 4-20mA/0-5V/0-10V/0.5-4.5vdc |
| Accuracy | 0.25%FS |
| Power Supply | 12~36VDC |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM |
| Output | 4-20mA/0-5V/0-10V/0.5-4.5vdc |
| Accuracy | 0.25%FS |
| Power Supply | 12~36VDC |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM |
| Output | 4-20mA/0-5V/0-10V/0.5-4.5vdc |
| Accuracy | 0.25%FS |
| Power Supply | 12~36VDC |
| Warranty | 1 Year ,and Free Repair For Quality Itself |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM |
| Measurement Range | 0.5M,0-3 M,0-5M,0-500M Or By Customized |
| Accurancy | 0.25%F.S. |
| Output Signal | 4-20mA,0-5V,0-10V, Analog Output Signal (optional) |
| Customized Support | OEM, ODM |
|---|---|
| Pressure Range | -1 Bar-0-1 Bar; 0-0.1Bar...1000 Bar / 0-2 Psi...15000 Psi Option |
| Medium Compatible | Compatible With 316L Stainless Steel |
| Output | IIC |
| Workingtemp | -30℃~85℃ |
| Customized Support | OEM, ODM |
|---|---|
| Pressure Range | -1 Bar-0-1 Bar; 0-0.1Bar...1000 Bar / 0-2 Psi...15000 Psi Option |
| Medium Compatible | Compatible With 316L Stainless Steel |
| Output | IIC |
| Workingtemp | -30℃~85℃ |
| Customized Support | OEM, ODM |
|---|---|
| Pressure Range | -1 Bar-0-1 Bar; 0-0.1Bar...1000 Bar / 0-2 Psi...15000 Psi Option |
| Medium Compatible | Compatible With 316L Stainless Steel |
| Output | IIC |
| Workingtemp | -30℃~85℃ |