| Customized Support | OEM, ODM |
|---|---|
| Pressure Range | -1 Bar-0-1 Bar; 0-0.1Bar...1000 Bar / 0-2 Psi...15000 Psi Option |
| Medium Compatible | Compatible With 316L Stainless Steel |
| Output | IIC |
| Workingtemp | -30℃~85℃ |
| Grade | Industrial |
|---|---|
| Warranty | 12 Months |
| Customized Support | OEM, ODM |
| Measurement Accuracy | ±1mm |
| Measuring Medium | Cement |
| Grade | Industrial |
|---|---|
| Warranty | 16 Months |
| Customized Support | OEM |
| Level Range | 2~20m |
| Output | 4-20mA/0-5v/0-10V/0.5-4.5v |
| Application | Liquid |
|---|---|
| Measuring Range | 0-70m |
| Output Signal | RS485 / Modbus Protocol |
| Power Supply | DC (6 - 24V) / Four-wire |
| Temperature | -40℃ ~ 100℃ |
| Feature | Ultrasonic Sensor Waterproof |
|---|---|
| Blind | <100mm, 200mm, Or 350mm - Optional |
| Output Signal | 4~20mA, 0-5V |
| Power Supply | 12-30VDC/24VDC/10-30VDC |
| Accuracy | 0.25%FS, 0.5%FS - Optional |
| Grade | Industrial |
|---|---|
| Warranty | 12 Months |
| Customized Support | OEM, ODM |
| Measurement Accuracy | ±1mm |
| Measuring Medium | Cement |
| Warranty | 18 Months |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM |
| Measurement Range | 0~1 M ...200 M H2O Optional |
| Accurancy | 0.15%F.S,0.25%F.S, 0.5%F.S Optional |
| Output Signal | 4~20mA,0~5V/0.5~4.5V;RS485 ,RS232,Hart |
| Grade | Industrial |
|---|---|
| Warranty | 12 Months |
| Customized Support | OEM, ODM |
| Measurement Accuracy | ±1mm |
| Measuring Medium | Cement |
| Grade | Industrial |
|---|---|
| Warranty | 12 Months |
| Customized Support | OEM, ODM |
| Measurement Accuracy | ±1mm |
| Measuring Medium | Cement |
| Warranty | 18 Months |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM |
| Measurement Range | 0~1 M ...200 M H2O Optional |
| Accurancy | 0.15%F.S,0.25%F.S, 0.5%F.S Optional |
| Output Signal | 4~20mA,0~5V/0.5~4.5V;RS485 ,RS232,Hart |