| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM |
| Range | -100kPa...0kPa~10kPa...7MPa |
| Power Supply | 5V DC/3.3V DC |
| Working Current | <1.3mA |
| Warranty | 16 Months |
|---|---|
| Max. Voltage | 24 V DC Or 12~36 V DC |
| Pressure Range | -1 Bar-0-1 Bar; 0-0.1Bar...1000 Bar / 0-2 Psi...15000 Psi Optional |
| Output | 4-20 MA, 0-10VDC, 0-5V Optional |
| Accuracy | 0.25%F.S, 0.5%F.S |
| Customized Support | OEM, ODM |
|---|---|
| Pressure Range | -1 Bar-0-1 Bar; 0-0.1Bar...1000 Bar / 0-2 Psi...15000 Psi Option |
| Medium Compatible | Compatible With 316L Stainless Steel |
| Output | IIC |
| Workingtemp | -30℃~85℃ |
| Customized Support | OEM, ODM |
|---|---|
| Pressure Range | -1 Bar-0-1 Bar; 0-0.1Bar...1000 Bar / 0-2 Psi...15000 Psi Option |
| Medium Compatible | Compatible With 316L Stainless Steel |
| Output | IIC |
| Workingtemp | -30℃~85℃ |
| Customized Support | OEM, ODM |
|---|---|
| Pressure Range | -1 Bar-0-1 Bar; 0-0.1Bar...1000 Bar / 0-2 Psi...15000 Psi Option |
| Medium Compatible | Compatible With 316L Stainless Steel |
| Output | IIC |
| Workingtemp | -30℃~85℃ |
| Customized Support | OEM, ODM |
|---|---|
| Pressure Range | -1 Bar-0-1 Bar; 0-0.1Bar...1000 Bar / 0-2 Psi...15000 Psi Option |
| Medium Compatible | Compatible With 316L Stainless Steel |
| Output | IIC |
| Workingtemp | -30℃~85℃ |
| Customized Support | OEM, ODM |
|---|---|
| Pressure Range | -1 Bar-0-1 Bar; 0-0.1Bar...1000 Bar / 0-2 Psi...15000 Psi Option |
| Medium Compatible | Compatible With 316L Stainless Steel |
| Output | IIC |
| Workingtemp | -30℃~85℃ |
| Customized Support | OEM, ODM |
|---|---|
| Pressure Range | -1 Bar-0-1 Bar; 0-0.1Bar...1000 Bar / 0-2 Psi...15000 Psi Option |
| Medium Compatible | Compatible With 316L Stainless Steel |
| Output | IIC |
| Workingtemp | -30℃~85℃ |
| Customized Support | OEM, ODM |
|---|---|
| Pressure Range | -1 Bar-0-1 Bar; 0-0.1Bar...1000 Bar / 0-2 Psi...15000 Psi Option |
| Medium Compatible | Compatible With 316L Stainless Steel |
| Output | IIC |
| Workingtemp | -30℃~85℃ |
| Customized Support | OEM, ODM |
|---|---|
| Pressure Range | -1 Bar-0-1 Bar; 0-0.1Bar...1000 Bar / 0-2 Psi...15000 Psi Option |
| Medium Compatible | Compatible With 316L Stainless Steel |
| Output | IIC |
| Workingtemp | -30℃~85℃ |